menu

Proč vznikla ochranná známka Český výrobek?

Říká se, že Češi mají „zlaté ručičky“. A z minulosti máme mnoho důkazů o pravdivosti tohoto tvrzení. České vynálezy totiž doslova změnily svět. Kupříkladu Divišův bleskosvod, Resslův lodní šroub, Křižíkova oblouková lampa nebo třeba Wichterleho kontaktní čočky. Abychom nezapomněli – zahraniční trhy dobyly třeba i nenápadné výrobky jako verzatilka či remoska.

Češi jsou zkrátka národem vynalézavým, podnikavým a pracovitým.

A my jsme na všechny, kteří se snaží v České republice podnikat poctivě, s láskou a mají snahu tvořit nové věci, náležitě hrdí.

Jen hrdost však vše nezmůže. Proto jsme 25. 1. 1994 založili Nadaci na podporu českých výrobků, která se 1. 2. 1999 transformovala na Nadační fond Český výrobek, jehož účelem je podpora malých, středních i velkých českých podniků a firem, a to napříč všemi obory. Naším cílem je informovat spotřebitele o českých produktech a zvýšit tak zájem o tyto produkty.

Kde najdete ochrannou známku Český výrobek?

Na všem, co je české! Naši ochrannou známku totiž nemusí získat pouze výrobky a zboží, ale také služby či know-how. Ochrannou známkou Český výrobek se tedy pyšní jak potraviny, textil, klenoty, hračky, nábytek, ale i firmy z oblasti strojírenství, plastikářského průmyslu, výzkumu nanotechnologií či IT služeb. Náš katalog produktů je krásným příkladem, že v ČR je spousta šikovných lidí rozmanitého zaměření.

Katalog produktů

Jak získat ochrannou známku Český výrobek?

Úplně jednoduše – stačí vyplnit registrační formulář, podepsat licenční smlouvu a zaplatit odpovídající licenční poplatek za užívání ochranné známky Český výrobek. Vše proběhne hladce a rychle za předpokladu, že splňujete všechny podmínky užití ochranné známky – základním předpokladem je stoprocentně české vlastnictví firmy.

Podmínky užití

A co z toho máme my?

Dobrý pocit a hrdost, že můžeme pomáhat českým výrobcům a podnikatelům. Jsme neziskovou organizací, tudíž všechny naše příjmy používáme na propagaci a podporu prodeje značek, které získají ochrannou známku Český výrobek. Od roku 1994 jsme na tyto účely vynaložili již více než 18 milionů korun.

Získejte ochrannou známku Český výrobek i vy

Jste hrdí na váš poctivý český výrobek? Chcete disponovat konkurenční výhodou a získat podporu při jeho prodeji? V tom případě se zařaďte do vybrané společnosti téměř 300 firem a podniků, které už ochrannou známku Český výrobek používají. I vaše výrobky si zaslouží lva v českých národních barvách!